Sprawny WUM - SARS-CoV-2

Szanowni Państwo,

Zakład Rehabilitacji Wydziału Medycznego w ramach prowadzonego projektu „Sprawny WUM”, zaprasza pracowników i studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do udziału w jego nowoutworzonym module „Sprawny WUM: SARS-CoV-2”. Badania będą dotyczyć osób, które przebyły udokumentowane zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i będą oceniały ewentualny wpływ przebytej choroby na wydolność statyczną i dynamiczną narządu ruchu, czyli równowagę ciała i chód. Badania ozdrowieńców zostaną przeprowadzone w Laboratorium Biomechaniki i Analizy Chodu Zakładu Rehabilitacji Wydziału Medycznego mieszczącego się w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM przy ul. Księcia Trojdena 2c.

Podczas badania, poprzedzonego wypełnieniem ankiety kwalifikacyjnej i  przeprowadzonego zgodnie z obowiązującymi zaleceniami epidemicznymi zostanie wykonany szereg nieinwazyjnych testów oceniających równowagę i chód za pomocą nowoczesnych urządzeń służących do obiektywnej diagnostyki czynnościowej- platformy do oceny równowagi i bieżnie do badania chodu. Po zakończeniu badania każdy z jego uczestników otrzyma odpowiedni raport, w którym w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, zostaną zapisane również wskazówki dotyczące dalszego postępowania. Wykrycie zaburzeń równowagi lub chodu, może pomóc w podjęciu decyzji o rozpoczęciu działań rehabilitacyjnych ukierunkowanych na poprawę sprawności fizycznej po przebytym zakażeniu wirusowym.

Kryteriami wyłączenia z udziału w badaniu są stwierdzone przed zakażeniem SARS-CoV-2:

• - zaburzenia równowagi,
  • - zaburzenia chodu,
  • - choroby powodujące zaburzenia równowagi i/lub chodu,
  • - stany pourazowe, których następstwami są zaburzenia równowagi i chodu.

Jeżeli Pani/Pan zdecyduje się na udział w proponowanych nieodpłatnych, nieinwazyjnych i bezpiecznych badaniach prosimy o wysłanie zgłoszenia mailowego zawierającego dane kontaktowe na adres sprawny@wum.edu.pl

Nasi pracownicy skontaktują się ze zgłoszona osobą celem dokończenia kwalifikacji i umówienia dogodnego terminu badania. Przewidywany czas całego badania to ok. 45 minut. Bardzo prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia sportowego (koszulka, krótkie spodenki).

W imieniu swoim i Zespołu zapraszam Państwa serdecznie do udziału w proponowanym badaniu równowagi i chodu.

dr hab. n. med. Dariusz Białoszewski, prof. WUM

Kierownik Zakładu Rehabilitacji Wydziału Medycznego WUM