Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: textsize w textsize_increase() (linia 68 z modules/textsize/includes/textsize.block.inc).

Działalność komercyjna

Działalność komercyjna

Badania komercyjne: w b.r. planowane jest uruchomienie możliwości wykonywania badań komercyjnych. Oferta badań w pierwszej kolejności będzie skierowana do profesjonalistów – fizjoterapeutów i trenerów, którzy chcą zlecić swoim pacjentom lub zawodnikom wykonanie badań, które pozwolą na indywidualizację terapii lub treningu. W drugim etapie planowane jest dostosowanie oferty badań do potrzeb poszczególnych grup pacjentów – sportowców, osób starszych i innych oraz połączenie badań w pakiety dostępne dla indywidualnych klientów.

·       Badanie równowagi i stabilności przy użyciu Biodex Balance System - Platforma Biodex Balance System służy do oceny równowagi i propriocepcji. Urządzenie pozwala na obiektywną ocenę stabilności postawy zarówno na podłożu stabilnym, miękkim, jak i ruchomym. Dostępne rodzaje badania to stanie obunóż i jednonóż w różnych warunkach (podłoże stabilne/ruchome/miękkie; oczy otwarte/zamknięte) - protokoły mCTSIB, BESS. Badanie przeprowadza się w pozycji stojącej bez obuwia. Badanie pozawala na ocenę wskaźników stabilności i odniesienie ich do danych normatywnych dla danego wieku i płci. Badanie jest przeznaczone dla pacjentów z podejrzeniem zaburzeń równowagi oraz dla osób zagrożonych upadkiem np. osób starszych. Wynikiem badania jest wydrukowany raport wraz z krótkim omówieniem wyników.

·       Badania siły mięśniowej w warunkach izokinetycznych - Diagnostyka w warunkach izokinetyki jest obiektywną i powtarzalną metodą oceny pracy mięśni, służącą do oceny ryzyka powstawania urazu i monitorowania postępów rehabilitacji lub treningu. Badanie przeprowadzane jest dla wybranego stawu (biodrowy, kolanowy, skokowy, ramienny, łokciowy) i płaszczyzny ruchu w warunkach koncentrycznych i/lub ekscentrycznych, przy 2 lub 3 prędkościach kątowych. Dobór protokołu i parametrów badania jest indywidualny i zależy od sprawności pacjenta, celu badania i ewentualnie rodzaju urazu/leczenia. Wynikiem badania są raporty liczbowe obejmujące parametry siłowe (moment siły, moc, praca), czasowe i wytrzymałościowe (np. wskaźnik zmęczenia) oraz opis z interpretacją biomechaniczną uzyskanych danych. Grupą docelową są sportowcy na różnym poziomie zaawansowania oraz osoby po kontuzjach, wracające do aktywności ruchowej.

·       Badanie rozkładu ciśnień na stopach w warunkach statycznych i dynamicznych za pomocą systemu wkładkowego FScan - Urządzenie pomiarowe F-Scan to system czujników zlokalizowanych we wkładce do butów grubości papieru. Wkładki, po dostosowaniu do rozmiaru stopy, umieszczane są w obuwiu osoby badanej. Za pomocą tego bezprzewodowego systemu możliwa jest szczegółowa analiza zachowania stóp zarówno w badaniu statycznym, jak i dynamicznym. Analiza wyników badania pozwala na określenie rozkładu obciążenia stóp, a także poszczególnych obszarów stopy. Możliwa jest ocena symetrii stóp, identyfikacja nadmiernie obciążanych obszarów stopy w pozycji stojącej oraz podczas chodu. Pomiar pozwala na ocenę doboru wkładek do biomechaniki stopy. Badanie jest przeznaczone dla pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi i neurologicznymi oraz z cukrzycą, a także dla sportowców. Wynikiem badania jest raport z opisem i interpretacją otrzymanych wyników liczbowych.

·       Ocena rozkładu ciśnień w warunkach statycznych na macie pomiarowej MatScan - Badanie na macie pedobarograficznej obejmuje analizę statyczną rozkładu ciśnień w obrębie stóp w warunkach stania swobodnego obunóż i jednonóż. Badanie skierowane jest do dzieci i osób dorosłych z podejrzeniem wad stóp, „stopą cukrzycową” lub w celu doboru wkładek ortopedycznych. Wynikiem badania jest szczegółowa analiza obciążeń w obrębie stopy oraz poszczególnych jej rejonów, analiza przemieszczania środka ciężkości (ocena równowagi) oraz interpretacja biomechaniczna uzyskanych wyników.

·       Badanie chodu na bieżni Zebris - Badanie chodu na bieżni Zebris FDM-THQ H/P/Cosmos przeprowadzane jest z zastosowanie prędkości chodu dobieranej indywidualnie dla każdej osoby badanej, tak aby chód na bieżni był jak najbardziej swobodny. Dla zapewnienia bezpieczeństwa osoby badanej, badanie wykonywane jest z wykorzystaniem uprzęży asekuracyjnej. Pod ruchomym pasem bieżni umieszczona jest matryca z 7166 czujnikami analizującymi rozkład sił nacisku stóp na podłoże. Badanie  dostarcza informacji na temat parametrów czasowo-przestrzennych chodu, sił reakcji podłoża oraz symetrii obciążania kończyn dolnych. Usługa obejmuje przygotowanie raportu z parametrami chodu uzyskanymi w badaniu oraz ich analizą biomechaniczną w formie opisowej. Badanie jest przeznaczone dla pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi i neurologicznymi, a także dla sportowców na różnym poziomie zaawansowania (amatorów i zawodowców).

·       Diagnoza logopedyczno-fizjoterapeutyczna - "Proponowana diagnoza kierowana jest do dzieci a także osób dorosłych z problemami ortodontycznymi lub zaburzeniami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych; Badanie całościowe rozwoju i funkcjonowania dzieci od 3. roku życia i dorosłych. W czasie badania ocenione zostanie: napięcie mięśniowe, postawa, rozwój motoryczny, tor oddychania, wędzidełka- podjęzykowe i wargowe, rozwój mowy, artykulacja, zaburzenia połykania, żucia, gryzienia, pozycja spoczynkowa języka. W oparciu o przeprowadzoną diagnozę sformułowane zostaną wskazówki i zalecenia dotyczące wspomagania rozwoju lub rehabilitacji zaburzonych funkcji.