"Od Młodzika do Olimpijczyka"

sobota, 22.05.2021
22 maja 2021 r., pod patronatem JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniewa Gacionga, w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM odbyły się eliminacje do 10. edycji Ogólnopolskich Zawodów Pływackich dla Dzieci „Od Młodzika do Olimpijczyka” organizowanych przez AZS Warszawa przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a także m.st. Warszawa.

„Jesteśmy dumni, że dzięki takiemu wspaniałemu obiektowi, jakim jest nasze Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne pomagamy pływakom uprawiać tę dyscyplinę. Wierzę, że z grona obecnych tu kilkuset znakomitych młodych sportowców w przyszłości wyłonią się olimpijczycy” – powiedział JM Rektor prof. Zbigniew Gaciong i życzył startującym powodzenia. Również prof. Marek Kuch Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia życzył wszystkim uczestnikom sukcesów i dodał, że „rywalizacja jest najważniejsza, w sporcie są medale, ale jest jeszcze i hart ducha, który pomaga żyć aktywnie, żeby wygrać swoje życie”. Władze WUM obserwowały zmagania sportowe w obecności Prezesa AZS prof. Marka Konopczyńskiego.

W zawodach wzięło udział niemal 750 młodych pływaków urodzonych w latach 2007-2012, a zrzeszonych w ponad sześćdziesięciu klubach. Uczestnicy zmierzyli się w basenie 50-metrowym, w takich konkurencjach jak, m.in.: 50 i 100 m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym, a także 200 m stylem zmiennym. Finał jubileuszowej 10. akcji „Od Młodzika do Olimpijczyka” odbędzie się 12 czerwca 2021 roku również w Centrum