Basen

Basen olimpijski z ruchomym wypłycającym dnem o wymiarach 25 x 51,3 m i głębokości 2,0-2,1 m, posiada 10 torów o szerokości 2,5 m. Basen wyposażony jest w najnowocześniejszy elektroniczny system pomiaru czasu, trybuny na 670 osób, w tym trybunę ruchomą na 200 osób.
Przesuwalny pomost umożliwia podział niecki basenowej na dwa 25 metrowe baseny.  W części basenu olimpijskiego, zaprojektowano ruchome dno wypłycające basen do 0,3 m o wymiarach 10 x 25 m wraz z częścią skośną wynoszącą 4,3 m. Woda w basenie osiąga temperaturę od 26 do 28 stopni Celsjusza.
Powierzchnia lustra wody wynosi 1282 m2.

Basen przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych – posiada w pełni mobilny podnośnik. 
Regulowane oświetlenie hali pozwala na realizację transmisji zawodów w technologii HD, a specjalna szklana trybuna umożliwi ich sędziowanie i komentowanie.

Pływalnia spełnia wymogi FINA, LEN i PZP do przeprowadzania zawodów pływackich o randze międzynarodowej.

Hala basenowa wyposażona jest także w pływalnię szkoleniowo-rozgrzewkową o wymiarach 10,5 x 25 m, głębokości 1,0-1,35 m; posiadającą 4 tory.
Temperatura wody osiąga 29 stopni Celsjusza. Pływalnia przygotowana jest do zajęć rekreacyjnych oraz nauki pływania. Nad lustrem wody zaprojektowano podnoszoną widownię dla 200 osób, umożliwiającą zwiększenie miejsc na trybunach hali basenowej. Jest to istotne zwłaszcza podczas organizacji zawodów sportowych.